Dorhan Medical, 2004 yılında Gazimağusa K.K.T.C’de kurulmuştur.

İlk olarak diagnostik alanında faaliyet gösteren şirketimiz daha sonra pazardaki ihtiyaçlar doğrultusunda laboratuvar sarf malzeme , ortopedi ürünleri, hastane demirbaş ve sarf malzemeleri, hijyen ve dezenfeksiyon ürünleri ,diyabet ürünleri , gıda ve çevre kalite kontrol teknolojileri, obezite, Spor ve Egzersiz Fizyolojisi, Fizik Tedavi, alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaliteli hizmet, kaliteli eğitim prensibiyle hareket eden firmamız, faaliyet gösterdiği alanlardaki tüm bilimsel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Sürekli eğitim anlayışını uygulayan firmamız, alanlarındaki lider firmalarla, CE belgesine sahip ürünlerle ve KKTC’deki en geniş ürün stoğu ile müşterilerine hizmet vermektedir.Medikal sektörün insana öncelik veren bir yapıya kavuşması için çaba gösteren, bu önceliğe inanmış kuruluşlar ile işbirliği içinde olan Dorhan Medical bu misyonu doğrultusunda bu güne kadar taviz vermeksizin gelmiştir.
Firmamız genişleyen iş hacmi ve müşterilerine daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için 2006 yılının sonunda Lefkoşa’da Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve 2009 yılı başında da Gazimağusa Devlet Hastanesi yakınında iki yeni şube ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız müşteri odaklı çalışmaktadır ve müşterilerine en iyi kaliteli hizmeti hızlı bir şekilde sunmaktadır.Ürün Portföyünün oluşturulmasında müşteri istek, arzu ve görüşleri önemli yer tutmaktadır.
Dorhan Medical hayattaki en önemli şeyin insan sağlığı olduğunu bilmekte ve bu doğrultuda da çalışmalarını aynı bilinçle devam ettirmektedir.